(Tekst: Marco Stoovelaar; Foto's: WBSC & Henk Seppen)
Francisco Cervelli volgt Mike Piazza op als Manager van Italiaanse honkbalploeg
English
...Francisco Cervelli als speler van Italië tijdens... ...de World Baseball Classic 2017... (© Foto: WBSC) |
RIMINI / ROME (Italië) -
Francisco Cervelli is de nieuwe Manager van de Nationale Honkbalploeg van Italië, zo maakte de Italiaanse Honkbal en Softbal Bond (FIBS) op maandag (27 januari) bekend.
Cervelli is de opvolger van de meerjarige voormalige Major League-speler en Hall of Famer Mike Piazza, wiens contract op 31 december afliep.
Net als Piazza heeft ook Cervelli in de Major League gespeeld.
In de aankondiging werd bekend gemaakt dat Cervelli werd aangesteld op vrijdag (24 januari) tijdens een bestuursvergadering van de FIBS op CON-X 2025 in Rimini.
CON-X is de afkorting voor de 10e Conventie van de FIBS.
Het jaarlijkse evenement wordt georganiseerd door de Federazione Italiana Baseball Softball, waarbij coaches, umpires, scorers, atleten, managers, bestuurders en enthousiastelingen worden samengebracht om te discussiëren met Italiaanse en internationale gastsprekers over het laatste nieuws, strategiën en ontwikkelingen in de verschillende disciplines.
De Conventie vond voor de vierde keer plaats in de Palacongressi in Rimini (24-26 januari).
Op het programma van de Conventie staan Technische workshops (theoretische en practische inzichten in speeltechnieken, trainingen en atletische voorbereidingen voor honkbal, softbal en baseball5), Thematische seminars (cruciale thema's over de psychologische benaderingen van de wedstrijden en de 360° betrokkenheid van de omgeving rondom jongens en meisjes, waaronder families), Technologische ontwikkelingen (presentaties van de laatste technologiën van toepassing op honkbal en softbal) en Ronde-tafels (open discussies met de sprekers over huidige onderwerpen en de toekomst van de verschillende disciplines).
Naast de aanstelling van Cervelli werden op vrijdag nog meer Nationale Team Managers bevestigd.
Oud-internationals Guglielmo Trinci en Giuseppe Mazzanti gaan respectievelijk de U18 en U15 teams leiden.
Stefano Burato krijgt de leiding over het U12 team.
Voormalig Nationaal Team Manager Gilberto Gerali werd benoemd tot Technisch Coordinator voor de Elite en U23 categoriën.
Voormalig international Gianguido Poma gaat de U18 en U15 teams coördineren.
Vorig jaar was Poma Manager van de Italiaanse ploeg tijdens de Honkbal Week Haarlem.
De 38-jarige Francisco Cervelli (Italiaanse vader, Venezolaanse moeder) werd geboren in de stad Valencia in Venezuela, waar hij ook opgroeide.
Net als zijn voorganger Mike Piazza is ook Cervelli een voormalige Major Leaguer.
En net als Piazza is hij een voormalige catcher.
Cervelli speelde in 13 Major League-seizoenen.
Hij debuteerde in 2008 toen hij in drie wedstrijden uitkwam voor New York Yankees.
Cervelli speelde tot en met 2014 als back-up catcher voor New York, voor wie hij in 250 wedstrijden uitkwam, waaronder 93 tijdens het seizoen 2010.
In 2009 won New York de World Series tegen Philadelphia Phillies, maar Cervelli kwam toen niet in actie.
Hij had wel deelgenomen aan één wedstrijd in de voorafgaande American League Divisoon Series en American League Championship Series.
In november 2014 werd Cervelli geruild naar Pittsburgh Pirates, voor wie hij speelde in 2015-2019 en een meer reguliere speler werd, want hij nam in drie van zijn seizoenen deel aan 100 of meer wedstrijden, waaronder 130 in 2015.
In augustus 2019 werd Cervelli 'released' door Pittsburgh, maar twee dagen later werd hij gecontracteerd door Atlanta Braves, waar hij speelde in 14 wedstrijden in het restant van het seizoen 2019.
Als Free Agent na afloop van het seizoen 2019 tekende Cervelli bij Miami Marlins in januari 2020.
Gedurende het seizoen 2020 nam Cervelli deel aan slechts 16 wedstrijden van het Major League-team van Miami.
Hij was na afloop van seizoen 2020 wederom Free Agent, waarna hij enige tijd later een punt zette achter zijn spelersloopbaan.
In 13 Major League-seiizoenen speelde Cervelli in 730 wedstrijden en produceerde hij 605 honkslagen, waaronder 41 homeruns.
Hij scoorde 281 punten, sloeg er 275 binnen en sloot af met een .268 slaggemidddelde.
In 2009 en 2017 kwam Cervelli uit voor Italië tijdens de World Baseball Classic.
In 2022 was hij de Catching Instructor van San Diego Padres.
In februari 2024 verving Cervelli de Belgische coach Steve Janssen in de staf van Team Europe voor de Global Baseball Games tegen Japan.
De huidige FIBS-voorzitter Marco Mazzieri was toen de Manager van Team Europe.
In een persbericht van de FIBS, gepubliceerd op 27 januari, zegt Cervelli:
,,Het is een grote eer voor mij om benoemd te worden tot manager van het Italiaanse nationale honkbalteam.
Sinds 2017, toen ik mijn laatste World Baseball Classic speelde, draag ik een missie in mijn hart: Italië te helpen en te verheffen tot een referentiepunt voor elitehonkbal in Europa.
Met nederigheid en dankbaarheid wil ik de Italiaanse Honkbal- en Softbal Bond bedanken voor het geven van deze ongelooflijke kans.
Italië vertegenwoordigen is niet alleen een verantwoordelijkheid, maar een droom die uitkomt.
Het opnieuw dragen van dit iconische uniform vervult mij met trots en ik ben klaar om onvermoeibaar te werken om dit team te leiden en toekomstige generaties Italiaanse spelers te inspireren''.
De nieuwe FIBS-President Marco Mazzieri (zelf een voormalig Team Italië Manager) wordt ook geciteerd in de aankondiging.
Hij zegt:
,,De benoeming van Francisco Cervelli als hoofd van het nationale honkbalteam was een weloverwogen beslissing, omdat we ons bewust waren van de noodzaak om direct een groeiproces te starten na de teleurstellende negende plaats op het laatste Europees Kampioenschap.
Cervelli heeft alle vaardigheden om ons nationale team te leiden.
Naast zijn internationale ervaring en technische kennis weet hij hoe hij een uitstekende relatie kan opbouwen met atleten van alle leeftijden, hen kan motiveren en het beste in hen naar boven kan halen.
Toen ik hem deze rol voorstelde, werd ik getroffen door zijn aanstekelijke enthousiasme, zijn 'honger naar het veld' en zijn vastberadenheid om onze beweging terug naar de top te brengen''.
In hericht voegde Mazzieri toe:
,,Ik wil Mike namens de hele Bond hartelijk bedanken voor zijn bijdrage aan de groei van de hele Beweging als speler, ambassadeur en coach.
Het was onze bedoeling om elkaar te ontmoeten en te bespreken welke rol hij in de toekomst zou kunnen spelen, maar ondanks verschillende pogingen hebben we nooit een ander antwoord gekregen dan zijn wens om andere richtingen in te slaan.
We wensen hem daarom veel succes met zijn toekomstige uitdagingen''.
...Mike Piazza (rechts) en toenmalig-Manager en huidig... ...FIBS-President Marco Mazzieri vieren de verovering... ...van de titel door Italië op het Europees Kampioenschap... ...2012 in Rotterdam... (© Foto: Henk Seppen) |
Cervelli's voorganger Mike Piazza was Manager van Italië sinds november 2019.
Hij zou de ploeg leiden tijdens het Europees Kampioenschap 2020 en de World Baseball Classic 2021, maar de evenementen werden beide afgelast vanwege de coronavirus COVID-19 pandemie.
Later in 2021 eindigde Italië op de derde plaats in het Europees Kampioenschap, dat voor eigen publiek werd georganiseerd in de regio Piemonte.
In 2022 was Piazza bij de Italiaanse ploeg tijdens de Honkbal Week Haarlem in Haarlem.
Hij miste toen wel de eerste twee wedstrijden, vanwege verplichtingen in New York, waar hij de ceremonie bijwoonde van het 'retirement' van het rugnummer van Keith Hernandez.
In zijn eerste wedstrijd in Haarlem leidde Piazza Italië naar een 5-3 overwinning tegen Curaçao.
In 2023 was Piazza de Manager toen Italie de Kwartfinales bereikte van de World Baseball Classic, maar daarin volgde toen uitschakeling na een 9-3 nederlaag tegen Japan.
Maar later dat jaar beleefde Italië een teleurstellend Europees Kampioenschap in Tsjechië door op de negende plaats te eindigen.
In 2024 nam Italië wederom deel aan de Honkbal Week Haarlem.
Tijdens dit evenement kon Piazza niet bij de ploeg zijn, vanwege andere verplichtingen in de Verenigde Staten.
In zijn plaats leidde oud-speler Gianguido Poma de ploeg als Manager.
Eerder was Piazza Italië's Hitting Coach tijdens de World Baseball Classic in 2009 en 2013, nadat hij zelf voor Italië had gespeeld in de eerste editie in 2006.
Piazza was ook Italië's Hitting Coach tijdens het Wereldkampioenschap in 2009 en het Europees Kampioenschap in 2010 en 2012, die beide keren werden gewonnen door Italië.
In zijn 16-jarige Major League-loopbaan (1992-2007) speelde Piazza voor Los Angeles Dodgers (1992-1998), Florida Marlins (1998), New York Mets (1998-2005), San Diego Padres (2006) en Oakland Athletics (2007).
Piazza speelde in 1.912 wedstrijden en produceerde 2.127 honkslagen, waaronder 427 homeruns en sloeg 1.335 punten binnen, was de Rookie of the Year in de National League in 1993 en werd gekozen voor twaalf All-Star Games.
Piazza's rugnummer 31 werd 'retired' door New York Mets (in 2016), waar hij eerder werd opgenomen in de Hall of Fame van de club (in 2013).
In 2016 werd Piazza gekozen in de National Baseball Hall of Fame.
(27 januari)
|